VN Orava cover image
VN Orava
VN Orava
ČÍSLO REVÍRU: 3-5530-1-1 CHARAKTER REVÍRU: kaprový lovný UŽÍVATEĽ: SRZ RADA ŽILINA ROZLOHA: 3400 ha
Vytvorené Mar 9, 2023
15 Články
0 Sledujúci

Spoločná kontrola na VN Orava

V dňoch od 07. – 09.08.2023 sa na VN Orava konala spoločná kontrola rybárskej stráže. Tento krát sa jednalo o recipročnú akciu, kedy sa jej zúčastnili kolegovia z Piešťanskej rybárskej stráže a rybárska stráž Rady SRZ. Akcia začala 07.08 nočnou akciou a pokračovala 08.08 poobednou a nočnou kontrolou revíru. Počas týchto troch dňoch spoločné skupiny rybárskej stráže skontrolovali bezmála sedemdesiat loviacich rybárov, pričom spísali sedemnásť záznamov o ...
Spoločná kontrola na VN Orava

VN Orava spoločné kontroly pokračujú

Enviropolicajti oddelenia Žilina sa v spolupráci so Slovenským rybárskym zväzom pustili do spoločnej preventívno-bezpečnostnej akcie zameranej na odhaľovanie environmentálnej kriminality na vodnej nádrži V minulom týždni od 13. - 15.07 2023 sa v rámci preventívno-bezpečnostnej akcie zameranej na odhaľovanie environmentálnej kriminality na vodnej nádrži Orava opäť pustili do spoločnej kontroly príslušníci enviropolície Prezídia policajného zboru oddelenia Žilina a ...
VN Orava spoločné kontroly pokračujú

VN Orava zarybnenie Úhorom

Dňa 11.07.2023 prebehlo VN Orava zarybnenie násadou odkŕmeného úhora v celkovom množstve 35 kg. Násadu sme si boli prebrať a naložiť vo vakoch takto pripravenú na prevoz. Na VN Orava bola násada rozvezená členmi rybárskej stráže a pomocníkmi po celej ploche za pomoci člna a okolo brehov osobnými autami.
VN Orava zarybnenie Úhorom

VN Orava kontrola revíru

Dňa 28.06.2023 sa uskutočnila v poobedných hodinách spoločná kontrola revíru VN Orava a Biela Orava č.1 organizácie OZ SRZ Námestovo. Spolu bolo skontrolovaných dvadsiatka rybárov, pričom drobné nedostatky boli riešené na mieste opravou a dohovorom. Počas kontroly boli však spísané aj dva záznamy o podozrení zo spáchania priestupku.
VN Orava kontrola revíru

VN Orava a spoločná kontrola

Enviropolicajti oddelenia Žilina sa v spolupráci so Slovenským rybárskym zväzom pustili do spoločnej preventívno-bezpečnostnej akcie zameranej na odhaľovanie environmentálnej kriminality na vodnej nádrži Orava.
VN Orava a spoločná kontrola

Čisté brehy VN Orava

Spojili sme sa pre dobrú vec, aj tak by sa dal nazvať tento príspevok. Najlepší odpad je ten, ktorý vôbec nevznikne. Ak už vznikne, tak je potrebné ho separovať a recyklovať. O týchto možnostiach zjavne nepočuli niektorí návštevníci Oravskej priehrady. Preto sme sa spojili so Žilinským samosprávnym krajom ako aj so Slovenským rybárskym zväzom a vyčistili sme aspoň kúsok jej brehov. Ďakujeme za poskytnutú materiálnu pomoc ako aj občerstvenie a tešíme sa na ...
Čisté brehy VN Orava

VN Orava začiatok kaprovej sezóny

Rybárska sezóna na VN Orava začala, tak ako na všetkých kaprových stojatých vodách od 01.06, vysokým stavom vodnej hladiny, čo spôsobilo málo lovných miest. Orava rybárov však privítala slnečným a teplým počasím. Rybári loviaci kapra zaznamenali v prvé dni úspechy no loviaci prívlačou ostávali bez úlovku. V rámci pravidelnej kontrolnej činnosti rybárskej stráže sa v prvé dni uskutočnilo viacero kontrol výkonu rybárskeho práva. Zistené veci sa riešili na ...
VN Orava začiatok kaprovej sezóny

Podpora prirodzeného neresu VN Orava

V rámci podpory neresu boli aj na VN Orava osadené v minulom mesiaci umelé hniezda na podporu prirodzeného neresu Zubáča a následne aj iných druhov rýb. Za pomoci jednotlivcov i blízkej organizácie sa dielo podarilo a v dvoch lokalitách sú tieto hniezda osadené. Prinášame niekoľko fotografií.
Podpora prirodzeného neresu VN Orava

Kontrola VN Orava

Aj v minulom týždni sme pokračovali v kontrole revíru VN Orava. Výška vodnej hladiny vysoko, pričom sú zatopené aj lovné miesta. Počasie slnečné aj keď ešte stále chladné.
Kontrola VN Orava

Kontrola na VN Orava

V rámci pravidelných kontrol revíru sme aj dnes prešli časť priehrady. Chladné počasie od vody vyhnalo aj to málo turistov, ktorí sa prišli pozrieť na Oravu. Niet sa čo čudovať, veď teplota vzduchu iba 5,5 C. Sychravé, veterné počasie s občasnými prehánkami, na okolitých kopcoch zje vidno ešte zbytok snehovej pokrývky. Stav vodnej hladiny je stále vysoko.
Kontrola na VN Orava