Jaroslav cover image
Jaroslav
Jaroslav
@VN_Šírava
Pridaný/á Mar 26, 2023
45 články
0 sledujúci
0 sleduje

Zemplínska Šírava

Čo nedalo leto, to dala neskorá jeseň. Tak takéto obry sa podarilo prekabátiť a zdolať šikovným rybárom na našej vode. Po skromnom lete a aj sumcovom extréme sa predsa len ukázali že sú tu a že dorastajú nám tu aj sumce cez dva metre dĺžky. Myslím si, že pre športových rybárov-sumčiarov je to veľká výzva.
Zemplínska Šírava

Zemplínska Šírava

Večerná kontrola revíru z člna splnila svoj účel aj napriek chladnému počasiu. Boli kontrolovaní loviaci na brehu ale aj na vode. Nedostatky u loviacich rybárov zistené neboli. 
Zemplínska Šírava

Zemplínska Šírava

Víkendová kontrola výkonu rybárskeho práva odhalila ďalší prípad porušovania zákona o rybárstve v revíri s režimom Chyť a pusť. Lov na rybku je tu totiž zakázaným spôsobom lovu. Prípad si na mieste prevzala polícia pre podozrenie z trestného činu pytliactva.
Zemplínska Šírava

Zemplínska Šírava

Neskutočný šíravský krásavec. Monitorovaný tunajší kapor , ktorý mal v jeseni  2023 9,3 kg, bol dnes ulovený šťastným mladým rybárom na Lúčkach vo váhe 24,2 kg. Kapor pribral za tri roky úctyhodných 14,9 kg. Mladému lovcovi gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov na tunajšej vode.
Zemplínska Šírava

Zemplínska Šírava

Postupne zvyšujeme frekvenciu kontrol a to hlavne vo večerných a nočných hodinách po brehoch ale aj na vode.. Nastala sezóna na dravce a s tým sa zvyšuje aj návštevnosť revíru nielen u kaprárov ale aj prívlačiarov. Zvýšená je aj spolupráca s ochranármi v záujme zamedzenia lovu rýb v chránenom areáli so 4.stupňom územnej ochrany. Prikladám aj zopár snímok, kde za zmienku stojí pozrieť si prehľad o úlovkoch  rybára loviaceho z rýchločlna. 
Zemplínska Šírava

Zemplínska Šírava

 Lesy SR š.p. nám vyšli v ústrety a tak Lesná správa Sobrance  minulý týždeň začala s výrubom starých nebezpečných topoľov v príbrežných častiach VN. Stromy sa vyrezali v prímestskej oblasti, pokračuje sa v Zalužiciach a potom sa dokončia Lúčky. Vzhľadom na rozsiahlosť prác výrez prebieha hlavne vo výsekoch kde sa rybári počas rybolovu zdržiavajú. Bol oslovený aj SVP v Michalovciach, kde prisľúbili vyrezať aj stromy nachádzajúce sa v ich pásme. Za ...
Zemplínska Šírava

Zemplínska Šírava

Okresný úrad Košice odbor starostlivosti o životné prostredie zvolal na deň 18.10.2023 krajskú revíziu Chráneného areálu Zemplínska Šírava spojenú s terénnou ohliadkou stavu Chráneného areálu Z. Šírava  a dodržiavanie ochrany osobitne chránenej časti prírody. Na pracovnom stretnutí sa okrem dotknutých orgánov štátnej správy, samosprávy, kontrolných zložiek a právnických osôb majúcich záujmy v predmetnom území zúčastnil aj hospodár VN Zemplínska ...

Zemplínska Šírava

Jedno z pekných lovných miest v príbrežnej časti nádrže. Dávam to aj z dôvodu, že tu panuje poriadok ale hlavne tým chcem motivovať rybárov loviacich na menej prístupných miestach. Takto vzorovo by malo byť poriešené odbehovanie na potrebu ,ak nás pritlačí...Myslím si že lopatky, ktoré vychádzajú z módy  nemá každý vo výbave a menšie zainvestovanie do prenosného WC by nebolo od veci. Potom by sme sa vyhli nepekným pohľadom na mínové polia po brehoch našich ...
Zemplínska Šírava

Zemplínska Šírava

Rozhodol som sa , že aj ja prispejem svojou maličkosťou k propagácii tejto úžasnej krásnej vody s krásnymi jej obyvateľmi. Že je to krásavec. 
Zemplínska Šírava

Zemplínska Šírava

Tomuto pánovi, ktorý trávi svoje voľné chvíle na vodách v zahraničí / prevažne vo Francúzsku/, prirastá k srdcu aj naša Šíravka. Jeho častejšie návštevy sa odzrkadľujú aj na krásnych úlovkoch a jeho veľkej spokojnosti. Neodpustil si však oprávnenú poznámku k zaobchádzaniu s úlovkami zo strany niektorých rybárov.
Zemplínska Šírava