Jaroslav cover image
Jaroslav
Jaroslav
@VN_Šírava
Pridaný/á Mar 26, 2023
20 články
0 sledujúci
0 sleduje

Zemplínska Šírava

Aj takéto prípady porušovania rybárskych noriem , ktoré nemajú nič spoločné s rybárskou etikou odhaľujeme a riešime. Ozrejmujem, že sa jedna o revír s režimom Chyť a pusť . Samozrejme že takáto bezočivosť zo strany prichyteného rybára bude mať právne dozvuky.
Zemplínska Šírava

Zemplínska Šírava

Každodenný boj s neporiadkom po návštevníkoch pokračuje. Nekonečný príbeh vyčistenia príbrežných priestorov nemá konca. Neschopnosť úradov s týmto dačo spraviť či už preventívnou alebo represívnou cestou je zjavná. A takto si tu žijeme.
Zemplínska Šírava

Zemplínska Šírava

Rybárska stráž vlastnou kontrolnou činnosťou ale aj spoločnými kontrolami s policajtami šíravského OO PZ odhalili behom piatich dní štyri prípady prečinov pytliactva na revíri SRZ Zemplínska Šírava. V dvoch prípadoch išlo o neoprávnený zásah do rybárskeho práva lovom rýb bez povolenia na rybolov , v jednom prípade išlo o lov na viac ako 2 udice a v jednom prípade sa jednalo o neoprávnené privlastnenie si uloveného kapra rybničného v revíri ChaP. ...

Zemplínska Šírava

Pred pár dňami som jednal s SVP o právnom statuse niektorých príbrežných pozemkov a stavieb na vodnej ploche uvedenej nádrže, kde sú sústavné problémy s výkonom rybárskeho práva. SVP ako správca nádrže výkon rybárskeho práva odobril, niektoré stavby majú byť odstránené. Problém, ktorý chcú ale riešiť, je parkovanie motorových vozidiel v zátopových častiach nádrže, ktorý porušujú nielen rybári ale aj rekreanti. Pani riaditeľka prisľúbila aktivizáciu ...

Zemplínska Šírava

Letná sezóna beží v plnom prúde a my sa každým dňom boríme s problémami, ktoré musí niekto riešiť. Dnes pri rannej obhliadke revíru bolo spozorované toto. Vodič neznámeho motorového vozidla si takto pomohol na nekvalitnej príjazdovej ceste k vode . Rozbitá olejová vaňa a vytečený motorový olej na ceste so sklonom smerom k vode, po ktorej pri väčších dažďoch všetko splavuje do vodnej nádrže. Na miesto bola privolaná hliadka polície a hasiči . 

Zemplínska Šírava

Nedeľňajšia kontrola revíru s člnom po celej vodnej ploche Zemplínsej Šíravy splnila svoj preventívny účel . Bolo skontrolovaných niekoľko  rybárov loviacich spôsobom vábením na sumce alebo prívlačou. Menšie nedostatky boli riešené dohovorom s následným poučením. 

Zemplínska Šírava

Toto je nekonečný príbeh. Ľudská ľahostajnosť k okoliu a prírode. A potom sa čudujeme, že nás nechcú púšťať k vode. Denno denne niekoľko vyzbieraných vriec s odpadom a vyvezených kade tade po odpadkových košoch. Od jari je to už vyše 600 vriec. 

Zemplínska Šírava

Aj takéto smutné pohľady sa nám naskytnú pri každodenných obchádzkách.
Zemplínska Šírava

Zemplínska Šírava

Aj táto vodná nádrž bola dňa 28.6.2023 zarybnená násadou úhora európskeho v množstve 15 kg. Úhor rozkŕmený o veľkosti cca 12 cm bol vypustený do vody v prímestskej oblasti a tešil sa obľube niekoľkých okoloidúcich.
Zemplínska Šírava

VN Zemplínska Šírava

Spadnutý starý topoľ presne na obľúbenom lovnom mieste rybárov. Rybárska stráž sa postarala o sprístupnenie lovného miesta jeho spílením. Úsek Zalužice, Lúčky, Prímestská oblasť je obrastený takýmito starými stromami , ktoré pri silnom vetre sú veľmi nebezpečné. Nebezpečné miesta boli odfotené a fotodokumentácia s prípisom bude zaslaná vlastníkovi pozemkov za účelom zjednania nápravy ,aby nedošlo k prípadnému nešťastiu.