Dunaj cover image
Dunaj
Všetko okolo Dunaja
Vytvorené May 12, 2023
4 Články
0 Sledujúci

Z činnosti RS na Dunaji č.2

Pri kontrole revíru 2-0490-1-1 Dunaj č.2 dňa 21.09.2023 o 18:10 hod v bazéne SLK Komárno bol kontrolovaný loviaci, ktorý sa však nevedel preukázať potrebnými dokladmi na lov rýb. Loviaci nie je členom SRZ, z tohto dôvodu bolo kontaktované Obvodné oddelenie Policajného zboru v Komárne a Enviropolícia v Nitre, ktorý si vec prevzali ako podozrenie zo spáchania prečinu pytliactva.
Z činnosti RS na Dunaji č.2

Loviť na tri udice sa neopláca

Do spoločnej kontroly sa na Dunaji opäť pustili príslušníci enviropolície Prezídia policajného zboru a rybárskej stráže Rady SRZ. Počas spoločného výkonu bol kontrolovaný rybár, loviaci na tri udice. Rybár svojím konaním porušil § 18 ods. a  Zakázané spôsoby lovu rýb v kaprových vodách zákonu č. 216/2018 Z. z. a prípad si prevzali príslušníci enviropolície.
Loviť na tri udice sa neopláca

Spolupráca s políciou na Dunaji

V rámci kontrolnej činnosti rybárskeho revíru Dunaj 3-4, bola dňa 26.07.2023 v akcii rybárska stráž Rady SRZ v spolupráci s príslušníkmi polície.  Počas kontroly uvedeného úseku boli kontrolované dve osoby, ktoré lovili bez príslušných povolení. Obom osobám bolo vznesené obvinenie s pytliactva.
Spolupráca s políciou na Dunaji

Z kontroly na Dunaji

Počas kontroly rybárskej stráže sa podarilo pravidelným monitoringom zistiť a zadržať osobu, ktorá lovila na revíry 2-0610-1-1 Zdrž VD nezákonným spôsobom. Na miesto bola privolaná hliadka polície OO PZ Rusovce i kriminálny technik. Voči zadržanej osobe bolo vznesené obvinenie s prečinu pytliactva.
Z kontroly na Dunaji