Ondrej cover image
Ondrej
Ondrej
@Ondrej
Pridaný/á Mar 7, 2023
128 články
0 sledujúci
0 sleduje

Podpora neresu Ostrieža na VN Sĺňava

Dňa 28.2. 2024 boli po VN Sĺňava rozvezené a poukladané na rôzne miesta vianočné stromčeky. Tieto stromčeky budú slúžiť na podporu prirodzeného neresu Ostrieža zelenkavého, Zubáča veľkoústeho a neskoršie aj pre iné druhy rýb. Celkovo bolo osadených 26 kusov stromčekov, ktoré sme vyzbierali od známych. Doposiaľ sa hniezda na vodnej nádrži vyrábali len z kokosového vlákna, ktoré funguje vynikajúco, ale Ostriežovi zelenkavému tieto hniezda nevyhovujú na ...
Podpora neresu Ostrieža na VN Sĺňava

Kontrola výkonu rybárskeho práva VN Kráľová

Rybárska stráž Slovenského rybárskeho zväzu Rada Žilina, pokračuje v ďalších kontrolách výkonu rybárskeho práva na vodných nádržiach dňa 27.2.2024 sa uskutočnila kontrola na VN Kráľová – 2-4930-1-1, a okolitých revírov. Pri kontrole bolo zistené že rybár si nezapísal úlovok kapra rybničného do povolenia na rybolov ktorého mal vo vedre a bol na odchode. Výhovorka úsmevná však by som ho potom zapísal.
Kontrola výkonu rybárskeho práva VN Kráľová

Liptovská Mara pravidelná kontrola RS.

Aj v týchto dňoch pokračujú pravidelné kontroly na VN Liptovská Mara 3-5340-1-1. Po intenzívnych dažďoch sa hladina približovala ku kritickej hodnote. Momentálne však klesá. Zátoky sú úplne rozmrznuté. Návštevnosť je veľmi nízka. U loviacich rybárov prevládajú úlovky pstruha dúhového. Treba vyzdvihnúť disciplinovanosť a správne vyplnené prehľady o úlovkoch zo strany kontrolovaných rybárov.
Liptovská Mara pravidelná kontrola RS.

Z kontroly VN Orava

20.02.2024 je aktuálne VN Orava bez ľadu, teploty vody 4,5 ֯C, kyslík nasýtenie 100%, 11mg/L O2. Momentálny vodný stav nadpriemerný, z toho titulu lov z brehu mimo prístavy a upravené lokácie obmedzený, oproti piatku mierny pokles, najbližšie dni sa predpokladá dážď  predpokladom je opätovné stúpanie hladiny.
Z kontroly VN Orava

Kontroly revírov Rady SRZ

Kontroly revírov pokračujú aj v týchto skoro jarných, slnečných dňoch. Dňa 16. 02. 2024 sa uskutočnila kontrola rybárskej stráže na revíroch VN Sĺňava, štrkovisko Dlhé Kusy a štrkoviská Horná Streda 1-4. Skontrolovaných bolo spolu osem loviacich. Ryby v celku reagovali na ponúknuté nástrahy a rybári sa tešili z prvých tohtoročných úlovkov. Kontroly sa zúčastnil aj náš oblastný ichtyológ Filip Miklánek za účelom zoznámenia sa s novými zväzovými ...
Kontroly revírov Rady SRZ

VN Sĺňava - Stoly na výrobu hniezd na podporu prirodzeného neresu

Dňa 14.2.2024 bola dokončená výroba štyroch stolov, ktoré budú slúžiť na výrobu hniezd z kokosového vlákna na podporu prirodzeného neresu. Brigády sa každoročne zúčastňuje okolo 50 členov SRZ prevažne ide o členov MsO Piešťany, ktorý to majú v rámci odpracovanej Brigády. Doteraz sa hniezda vyrábali na provizórne zhotovených konštrukciách, kde výroba nebola vôbec funkčná, pohodlná.
VN Sĺňava - Stoly na výrobu hniezd na podporu prirodzeného neresu

Liptovská Mara z 13.02.2024

Nižšie niekoľko fotiek z kontroly revíru VN Liptovská Mara dňa 13.02.2024.
Liptovská Mara z 13.02.2024

Aktuálne z kontroly VN Kráľová

Dňa 9.2. 2024 sa uskutočnila spoločná kontrola rybárskej stráže SRZ Rada Žilina na VN- Kráľová, Váh č2., Váh č3. Pri kontrole bolo zistené že veľa loviacich rybárov bolo prvý krát pri vode tento rok na koľko je ešte stále zimné obdobie. Keďže je väčší prietok vody, voda má 4 stupne na revíroch ryba nereagovala na nástrahy.
Aktuálne z kontroly VN Kráľová

Liptovská Mara a Prosiečanka - pravidelná kontrola revíru

Aj napriek výraznému otepleniu a intenzívnym zrážkam sú zátoky na Liptovskej Mare 3-5340- 1-1 stále pokryté tenkou vrstvou ľadu. Vďaka pravidelnej kontrole a triedeniu ikier vysadených na Prosiečanke zaznamenávame prvé úspechy. Pomaličky sa začína ukazovať plôdik pstruha potočného.
Liptovská Mara a Prosiečanka - pravidelná kontrola revíru

VN Sĺňava a okolie - kontroly rybárskej stráže

Kontroly RS prebiehajú aj v týchto chladnejších mesiacoch, keďže nastala zmena v počasí a v celku sa nám oteplilo, rozmrzli štrkoviská, tak toto pekné počasie nám prilákalo loviacich k vode. Kontrola RS prebehla na lovných revíroch na ktorých je od 15. 1. 2024 vydaním dodatku SRZ Rada Žilina možný lov aj na zväzové povolenia. Tieto revíry sa nachádzajú v katastrálnom území Horná Streda. Jedná sa o revíri – štrkovisko – Dlhé kusy 2-3140-1-1 a štrkoviská ...
VN Sĺňava a okolie - kontroly rybárskej stráže