SRZ Rada Zilina cover image
SRZ Rada Zilina
SRZ Rada Zilina
Slovenský rybársky zväz Rada Žilina
Vytvorené Mar 26, 2023
27 Články
1 Sledujúci

Lov z člna od 01.01 do 31.05 na VD - VN?

Z viacerých dotazov nielen členov rybárskej stráže uvádzame stanovisko Ing. Tibora Dobiaša - špecialistu pre koncepčné materiály a legislatívne predpisy, odbor koncepcií a implemetácie projektov SRZ Rada Žilina.
Lov z člna od 01.01 do 31.05 na VD - VN?

Od kolegov z rybárskej stráže Hlohovec

Dňa 28.12.2023 bola vykonaná pravidelná kontrola členmi rybárskej stráže MsO Hlohovec ktorá bola ako vždy zameraná na poriadok v okolí lovného miesta a dodržiavanie ustanovení zákona o rybárstve a jeho vykonávanej vyhlášky.Veľmi teplé decembrové počasie ťahá stále veľmi veľký počet rybárov k vode nakoľko množstvo našich revírov patria do kategórie ostatné vodné plochy kde je možný lov po celý rok. Počas dnešnej kontroly na revíroch Drahovce CHAP ...
Od kolegov z rybárskej stráže Hlohovec

Z našej činnosti rybárskej stráže

Rozvoz povolení a cenín je tiež súčasť našej práce - rybárskej stráže. S radosťou však môžeme povedať, že ešte dnes 19.12.2023 s kolegami z rybárskej stráže vyrazíme na cesty a zajtra to bude posledný krát, aby takmer všetky naše organizácie boli zásobované. Ostáva nám pár organizácií o ktoré sa postarajú kolegovia zo sekretariátu Rady SRZ.
Z našej činnosti rybárskej stráže

Z práce rybárskej stráže

Pokračuje zimné obdobie a začína sa obdobie bilancovania, odovzdávania povolení na rybolov a vybavovania povolení na rok 2024. V rámci činnosti rybárskej stráže Rady SRZ, sme sa opäť, ako každý rok, zapojili do distribúcie a rozvozu povolení na rybolov cenín a tlačovín na rok 2024 pre naše organizácie. Nech je to už dodávka či osobné auto, robíme všetko čo je v našich silách, aby sa tieto dostali na organizácie včas.
Z práce rybárskej stráže

Kontrola pri preberaní násady zubáča (Zu1)

Dňa 11.10.2023 sa zúčastnili členovia rybárskej stráže zo SRZ Rada Žilina pri preberaní násady ročného zubáča (Zu1) v Česku u chovateľa v sádkach pri obci Stojčín. Zubáče boli odkŕmené na lieňoch sliznatých a merali priemerne 12 centimetrov. Po kontrole zdravotného stavu a spočítaní kusov, sa prebralo 52500 kusov. Zubáče boli odvezené na Slovensko a boli nimi zarybnené rybárske revíri -  SRZ Rada Žilina.
Kontrola pri preberaní násady zubáča (Zu1)

Výlov na rybníku Stredná komora

V rámci činnosti rybárskej stráže, sme sa zúčastnili na výlove rybníka Stredná komora v chovnom stredisku Hrhov. Nižšie prinášame niekoľko fotografií z tejto akcie.
Výlov na rybníku Stredná komora

Školenie rybárskej stráže - október 2023

V dňoch 06. - 08.10.2023 sa na Strednej odbornej škole v Ivanke pri Dunaji v spolupráci so Slovenským rybárskym zväzom Rada Žilina, konalo školenia adeptov na rybársku stráž. Celkovo sa školenia zúčastnilo 42 uchádzačov z rôznych organizácií a od rôznych užívateľov. Počas školenia si uchádzači vypočuli prednášky školiteľov z Trestného zákona a trestného poriadku, ichtyológie, správneho práva ako i praktického výkonu rybárskej stráže. Školenie bolo ...
Školenie rybárskej stráže - október 2023

Ichtyologický prieskum - Biokoridor VDŽ

Dňa 04.10.2023 prebehol pravidelný ichtyologický prieskum rybárského revíru Biokoridor VDŽ (CHRO) číslo: 3-0160-4-3. Prieskum bol vykonaný ichtyológmi zo SRZ Rada Žilina - odboru ichtyológie a ekológie rybárskych revírov, ktorým asistoval rybársky hospodár revíru a člen rybárskej stráže zo SRZ Rada Žilina. 
Ichtyologický prieskum - Biokoridor VDŽ

Ichtyologický prieskum na rieke Váh

Dňa 03.10.2023 prebehol ichtyologický prieskum rybárského revíru Váh č. 12. Prieskum bol vykonaný ichtyológmi zo SRZ Rada Žilina - odboru ichtyológie a ekológie rybárskych revírov, ktorým podali pomocnú ruku aj členovia rybárskej stráže zo SRZ Rada Žilina. Do práce sa zapojili aj dobrovoľníci z MO SRZ Bytča. 
Ichtyologický prieskum na rieke Váh

Ichtyologické prieskumy na rieke Váh

V dňoch 13.09.2023 a 18.09.2023 prebehli ichtyologické prieskumy na rôznych lokalitách horného toku rieky Váh. Prieskumy boli realizované Ichtyológmi zo SRZ Rada Žilina - odboru ichtyológie a ekológie rybárskych revírov, ktorým podali pomocnú ruku aj členovia rybárskej stráže zo SRZ Rada Žilina. Do práce sa zapojil dňa 13.09.2023 aj rybársky hospodár z MsO SRZ Martin a dňa 18.09.2023 aj rybársky hospodár s dobrovoľníkmi z MO SRZ Liptovský Hrádok. 
Ichtyologické prieskumy na rieke Váh