VN Liptovska Mara cover image
VN Liptovska Mara
VN Liptovska Mara
Všetko okolo VN Liptovská Mara
Vytvorené May 24, 2023
18 Články
0 Sledujúci

Liptovská Mara pravidelná kontrola RS.

Aj v týchto dňoch pokračujú pravidelné kontroly na VN Liptovská Mara 3-5340-1-1. Po intenzívnych dažďoch sa hladina približovala ku kritickej hodnote. Momentálne však klesá. Zátoky sú úplne rozmrznuté. Návštevnosť je veľmi nízka. U loviacich rybárov prevládajú úlovky pstruha dúhového. Treba vyzdvihnúť disciplinovanosť a správne vyplnené prehľady o úlovkoch zo strany kontrolovaných rybárov.
Liptovská Mara pravidelná kontrola RS.

Liptovská Mara z 13.02.2024

Nižšie niekoľko fotiek z kontroly revíru VN Liptovská Mara dňa 13.02.2024.
Liptovská Mara z 13.02.2024

Liptovská Mara a Prosiečanka - pravidelná kontrola revíru

Aj napriek výraznému otepleniu a intenzívnym zrážkam sú zátoky na Liptovskej Mare 3-5340- 1-1 stále pokryté tenkou vrstvou ľadu. Vďaka pravidelnej kontrole a triedeniu ikier vysadených na Prosiečanke zaznamenávame prvé úspechy. Pomaličky sa začína ukazovať plôdik pstruha potočného.
Liptovská Mara a Prosiečanka - pravidelná kontrola revíru

Liptovská Mara a Prosiečanka

Aj v týchto dňoch pokračujú pravidelné kontroly revíru Liptovská Mara . Vplyvom oteplenia na Liptovskej Mare ľad ustupuje. V Ratkovie zátoke je stále tenká vrstva ľadu, ale vplyvom teploty a vetra vo výraznej miere sa zmenšuje plocha pokrytá vrstvou tenkého ľadu. Ostatné zátoky sú úplne rozmrznuté. Každý druhý deň na Prosiečanke prebieha kontrola a triedenie ikier. Neoplodnené ikry sú zdrojom plesní ktoré dokážu na seba naviazať určitý počet zdravých. ...
Liptovská Mara a Prosiečanka

Kontrola RS Liptovská Mara

Dňa 22.1.2024. bola vykonaná pravidelná kontrola reviru Liptovská Mara 3-5340-1-1. Aj napriek mrazivému počasiu bolo skontrolovaných 5. loviacich rybárov. Z nich sa darilo jednému ktorý ulovil 3.ks pstruha dúhového. Nedostatky neboli zistené žiadne každý z nich mal povinnú výbavu a správne vyplnené prehľady o úlovkoch. Aktuálne zátoky pokrýva tenká vrstva ľadu, ktorá sa vplyvom vetra a vĺn začína lámať. To sa netýka Ratkovie zátoky ktorá je pokrytá niekoľko ...
Kontrola RS Liptovská Mara

VN Liptovská Mara - Prosiečanka a vysadenie ikier

Vďaka SRZ Rada Žilina sa dňa 17.1.2024 sa nasadilo do pstruhového revíru Prosiečanka 3-3020-4-2. 4000 ks. ikier pstruha potočného v štádiu očných bodov. Teplota vody 6,3. stupňa celzia.
VN Liptovská Mara - Prosiečanka a vysadenie ikier

VN Liptovská Mara - upozornenie

Liptovská Mara aktuálne od 15.01.2024. V dôsledku znížených prítokov,celodenných mrazov a zásahu SVP začala hladina klesať. Zátoky sú pokryté 5.cm vrstvou ľadu.
VN Liptovská Mara - upozornenie

Sčítanie kormoránov na VN Liptovská Mara.

Dňa 13.1.2024 prebehlo na VN Liptovská Mara 3-5340-1-1 v čase 13.00-16.30 sčítanie jedincov kormorána veľkého.Klimatické podmienky pri silnom vetre a chladnom počasí boli náročné ale viditeľnosť bola dobrá.Okrem iných druhov vodného vtáctva bolo zaznamenaný 182.kusov kormorána veľkého.
Sčítanie kormoránov na VN Liptovská Mara.

VN Liptovská Mara aktuálne

Ako ste si iste mnohí všimli, aktuálny stav vodnej hladiny na Liptovskej Mare je v tomto ročnom období nezvyčajný. Maximálna nameraná hodnota za posledné dni bola 564,40 m n. m. Pred mrazmi sme na základe výrazného zvýšenia vodnej hladiny mohli vidieť aj množstvo voľne plávajúcich člnov. Aktuálne sú zamrznuté všetky zátoky a kraje brehov, preto lov rýb nie je možný. Po konzultácii s SVP bude vodná hladina v nasledujúcich dňoch už klesať.
VN Liptovská Mara aktuálne

VN Liptovská Mara - kontrola revíru

Dňa 26.12.2023 bola vykonaná kontrola členmi RS na VN Liptovská Mara 3-5340-1-1. Bolo skontrolovaných 25. loviacich rybárov. Počas kontroly neboli zistené nedostatky. V úlovkoch rybárov prevládal zubáč veľkoústy.
VN Liptovská Mara - kontrola revíru