VN Liptovska Mara cover image
VN Liptovska Mara
VN Liptovska Mara
Všetko okolo VN Liptovská Mara
Vytvorené May 24, 2023
21 Články
0 Sledujúci

Liptovská Mara kontrola rybárskej stráže

Dňa 19.júla vo večerných a neskorých nočných hodinách bola vykonaná kontrola RS na VN Liptovská Mara 3-5340-1-1. Počas kontroly bolo skontrolovaných 38.loviacich rybárov u ktorých sa vyskytli drobné nedostatky vyriešené pohovorom a odstránené na mieste. V troch prípadoch boli zaznamenané a zdokumentované tri priestupky. V prvom prípade išlo o privlastnenie si 1.ks kapra ktorý nedosahoval minimálnu lovnú mieru,hoci dotyčný mal v prehľade o úlovkoch napísanú ...
Liptovská Mara kontrola rybárskej stráže

VN Liptovská Mara a akcia čisté brehy 2024

V dňoch 15.3 a 22.3 bola na VN Liptovská Mara vykonaná brigáda v rámci akcie ČISTÉ BREHY. Odpad ktorý bol separovaný a vyzbieraný bol následne odvezený na skládku. Brigáda bola vykonaná v časti Liptovský Trnovec, Ondrašová a štrkopiesky.Na brigáde sa zúčastnili študenti Gymnázia a Hotelovej akadémie Liptovský Mikuláš, členovia OZ Lipa pod vedením p.Romana Behala ako aj OÚ v Liptovskom Trnovci. Všetkým zúčastneným patrí za odvedenú prácu veľká vďaka.
VN Liptovská Mara a akcia čisté brehy 2024

Liptovská Mara kontrola revíru

Pravidelné kontroly na VN Liptovská Mara 3-5340-1-1 pokračujú. S príchodom teplých dní stúpa aj návštevnosť a odzrkadľuje sa to aj na úlovkoch v ktorých prevláda kapor a pleskáč. Kontroly sú pravidelne vykonávané v pracovných dňoch aj cez víkendy. Treba podotknúť že je len pár lokalít kde sa dá uloviť kapor alebo pleskáč. Teplota vody meraná dňa 3.3.2024 bola 8,9 stupňa Celzia.
Liptovská Mara kontrola revíru

Liptovská Mara pravidelná kontrola RS.

Aj v týchto dňoch pokračujú pravidelné kontroly na VN Liptovská Mara 3-5340-1-1. Po intenzívnych dažďoch sa hladina približovala ku kritickej hodnote. Momentálne však klesá. Zátoky sú úplne rozmrznuté. Návštevnosť je veľmi nízka. U loviacich rybárov prevládajú úlovky pstruha dúhového. Treba vyzdvihnúť disciplinovanosť a správne vyplnené prehľady o úlovkoch zo strany kontrolovaných rybárov.
Liptovská Mara pravidelná kontrola RS.

Liptovská Mara z 13.02.2024

Nižšie niekoľko fotiek z kontroly revíru VN Liptovská Mara dňa 13.02.2024.
Liptovská Mara z 13.02.2024

Liptovská Mara a Prosiečanka - pravidelná kontrola revíru

Aj napriek výraznému otepleniu a intenzívnym zrážkam sú zátoky na Liptovskej Mare 3-5340- 1-1 stále pokryté tenkou vrstvou ľadu. Vďaka pravidelnej kontrole a triedeniu ikier vysadených na Prosiečanke zaznamenávame prvé úspechy. Pomaličky sa začína ukazovať plôdik pstruha potočného.
Liptovská Mara a Prosiečanka - pravidelná kontrola revíru

Liptovská Mara a Prosiečanka

Aj v týchto dňoch pokračujú pravidelné kontroly revíru Liptovská Mara . Vplyvom oteplenia na Liptovskej Mare ľad ustupuje. V Ratkovie zátoke je stále tenká vrstva ľadu, ale vplyvom teploty a vetra vo výraznej miere sa zmenšuje plocha pokrytá vrstvou tenkého ľadu. Ostatné zátoky sú úplne rozmrznuté. Každý druhý deň na Prosiečanke prebieha kontrola a triedenie ikier. Neoplodnené ikry sú zdrojom plesní ktoré dokážu na seba naviazať určitý počet zdravých. ...
Liptovská Mara a Prosiečanka

Kontrola RS Liptovská Mara

Dňa 22.1.2024. bola vykonaná pravidelná kontrola reviru Liptovská Mara 3-5340-1-1. Aj napriek mrazivému počasiu bolo skontrolovaných 5. loviacich rybárov. Z nich sa darilo jednému ktorý ulovil 3.ks pstruha dúhového. Nedostatky neboli zistené žiadne každý z nich mal povinnú výbavu a správne vyplnené prehľady o úlovkoch. Aktuálne zátoky pokrýva tenká vrstva ľadu, ktorá sa vplyvom vetra a vĺn začína lámať. To sa netýka Ratkovie zátoky ktorá je pokrytá niekoľko ...
Kontrola RS Liptovská Mara

VN Liptovská Mara - Prosiečanka a vysadenie ikier

Vďaka SRZ Rada Žilina sa dňa 17.1.2024 sa nasadilo do pstruhového revíru Prosiečanka 3-3020-4-2. 4000 ks. ikier pstruha potočného v štádiu očných bodov. Teplota vody 6,3. stupňa celzia.
VN Liptovská Mara - Prosiečanka a vysadenie ikier

VN Liptovská Mara - upozornenie

Liptovská Mara aktuálne od 15.01.2024. V dôsledku znížených prítokov,celodenných mrazov a zásahu SVP začala hladina klesať. Zátoky sú pokryté 5.cm vrstvou ľadu.
VN Liptovská Mara - upozornenie