VN Domasa cover image
VN Domasa
VN Domasa
ČÍSLO REVÍRU: 4-3330-1-1 CHARAKTER REVÍRU: kaprový lovný UŽÍVATEĽ: SRZ RADA ŽILINA ROZLOHA: 1422 ha
Vytvorené Mar 18, 2023
33 Články
2 Sledujúci

VN Domaša – ČISTÝ REVÍR = ČISTÁ PRÍRODA

V sobotu 13.4.2024 sa za pekného počasia uskutočnila brigáda na zber odpadu na brehoch Domaše. Akcie sa zúčastnilo deväť dobrovoľníkov, ktorí po ľavostrannom brehu v úseku dlhom 5 km vyzbierali celkovo 80 vriec a jedno veľkokapacitné vrece tuhého komunálneho odpadu, niekoľko pneumatík a jednu chladničku. Odvoz zabezpečil správca nádrže.
VN Domaša – ČISTÝ REVÍR = ČISTÁ PRÍRODA

VN Domaša – neres zubáča

S teplým jarným počasím sa začala prebúdzať aj príroda. Keď sme pred týždňom náhodným výberom skontrolovali zopár hniezd boli úplne prázdne. Dnes 7.4.2024 sme opäť vybrali niekoľko kusov a to už sa bolo načo pozerať. Z desiatich hniezd až sedem bolo naložených ikrami zubáča, čo je v percentuálnom vyjadrení až 70% úspešnosť. Merali sme aj teplotu vody 1 meter pod hladinou a tá sa pohybovala okolo 9,5⁰ C.
VN Domaša – neres zubáča

VN Domaša – podpora neresu

Vzhľadom na predpovede počasia, ktoré už nepredpokladajú návrat zimy a teplota vody nám každým dňom stúpa, rozhodli sme sa umelé neresiská pre prirodzený neres osadiť. Vystihli sme dobré počasie a hlavne pokojnú hladinu a všetkých 86 kusov vyrobených hniezd je už vo vode. Aj keď je to o tri týždne skôr ako v predchádzajúcich rokoch, veríme, že naše úsilie nevyjde nazmar a s výsledkom budeme všetci spokojní.   
VN Domaša – podpora neresu

Február na Domaši

Teplé jarné počasie koncom februára zvýšilo aktivitu rybárov nie len na brehoch Domaše ale aj rybej osádky vo vode. Pri bežných kontrolách výkonu rybárskeho práva sme okrem pleskáčov a kaprov zaznamenali aj úlovok amura s dĺžkou tela 64 cm. Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že jar k nám prišla o niekoľko týždňov skôr ako zvyčajne a preto sme tento týždeň začali s prípravou umelých neresísk pre prirodzený neres. Zatiaľ sme stihli pripraviť cca 70 kusov. ...
Február na Domaši

VN Domaša a prvé mrazy

S príchodom silnejších mrazov nám začala na Domaši zamŕzať aj vodná hladina. Momentálne je zamrznutých 40 % vodnej plochy a to od prítoku až po oblasť Novej Kelče. V uvedenom úseku lov rýb nie je možný. Aj výška vodnej hladiny 161,14 m. n. m., je na toto ročné obdobie vysoká.  Momentálny odtok z nádrže je Q = 23,00 m³.s־¹  a prítok   Q = 6,87 m³.s־¹. Teplota vody sa pohybuje okolo 3⁰C.     
VN Domaša a prvé mrazy

VN Domaša – prvý sneh

Bohatá nádielka prvého snehu vytvorila krásnu scenériu okolo celej nádrže, ale pred vytúženým víkendom narobila rybárom vrásky. Za posledný týždeň pre prudký vzostup vodnej hladiny bol problém nájsť si dobré miesto na rybolov a teraz ešte aj sneh sťažil prístup k týmto miestam. Prístupové cesty do rekreačných oblastí sú síce odhrnuté ale je na nich tenká vrstva neposypaného zľadovatelého snehu. Pozrite si niekoľko záberov.  
VN Domaša – prvý sneh

Domaša a zarybnenie Šťukou

15.11.2023 sme VN Domaša zarybňovali šťukou Š1. Dodaná Šťuka v celkovom objeme 700 kg. Na stredisku násadu preberal ichtyológ - Ing. Alexovič a vypustená bola pri hrádzi vodnej nádrže. Ryba bola v dobrej kondícii.
Domaša a zarybnenie Šťukou

VN Domaša – kapor K2

14.11.2023 - pokračuje zarybňovanie revíru. Tento krát bol dodaný kapor K2 zo strediska Rady SRZ Brzotín v množstve 3 600 g a priemernou hmotnosťou 0,42 kg. Násada bola vysadená pri hrádzi vodnej nádrže v dobrej kondícii a známok vonkajšieho poškodenia. Úhyn nebol spozorovaný. Celkový objem dodanej násady kapra K2 je 14 000 kg, čo znamená u tejto násady splnenie zarybňovacieho plánu pre tento rok.
VN Domaša – kapor K2

VN Domaša - zarybnenie Kaprom

V sobotu 11.11. 2023. bol zo strediska Košarovce dodaný kapor K2 v množstve 200 kg, s priemernou hmotnosťou 0,4 kg. Násada bola vysadená v zátoke pri Novej Kelči.
VN Domaša - zarybnenie Kaprom

VN Domaša – zarybňovanie pleskáčom

Dňa 7.11.2023 v skorých ranných hodinách sme zarybňovali pleskáčom vysokým Pl2. Násada v celkovom objeme 3 500 kg bola dovezená z Českej republiky a vysadená bola priamo z hrádze vodnej nádrže. Kondícia dobrá, známky vonkajšieho poškodenia neboli pozorované, úhyn nepatrný. 
VN Domaša – zarybňovanie pleskáčom