Rudolf cover image
Rudolf
Rudolf
@VN_Ružín
Pridaný/á Mar 17, 2023
30 články
0 sledujúci
0 sleduje

Z kontroly VN Palcmanská Maša

Dňa 09. mája sa uskutočnila kontrola výkonu rybárskeho práva kolegami z rybárskej stráže.  Kontrola bola zameraná na kontrolu zákonných ustanovení ako i dodržiavanie CHRO.  Nižšie niekoľko fotografií.
Z kontroly VN Palcmanská Maša

Z kontroly rybárskej stráže na VN Palcmanská Maša

Dňa 20.04.2024 konala ďalšia z kontrol rybárskeho revíru VN Palcmanská Maša. Počas kontroly sme skontrolovali spolu 17 loviacich rybárov. Všetci loviaci mali doklady potrebné k rybolovu v poriadku a aj spôsoby lovu zodpovedali predpisom. Prekvapila nás nízka účasť loviacich rybárov. Počas kontroly sme zistili, že predpovede počasia sa vyplnili a na priehrade sa vystriedali všetky možné druhy počasia. Zažili sme dážď, vietor, dážď so snehom pri troch až ...
Z kontroly rybárskej stráže na VN Palcmanská Maša

VN Ružín a kontrola revíru

Dňa 16.03.2024 prebiehala pravidelná kontrola revíru VN Ružín. Počas kontroly boli počas lovu kontrolovaný dvaja loviaci, ktorí lovili na položenú s nastraženou mŕtvou rybkou. Loviaci boli poučený o všeobecnom zákaze lovu rýb v kaprových vodách a odovzdaný na ďalšie riešenie.
VN Ružín a kontrola revíru

Výroba umelých neresísk.

Vo februári sme priniesli nejaký materiál na výrobu neresísk z umelého trávnika a začiatkom marca keď voda ešte nedosahuje potrebnú teplotu na výter, z prineseného materiálu vyrobíme nové hniezda, ktoré použijeme s tými, ktoré sme mali osadené v minulých rokoch. Prinášam Vám niekoľko fotografií z ich výroby.
Výroba umelých neresísk.

Z činnosti našej skupiny vo februári.

Vo februári sme vykonávali na priehrade obhliadky revíru, kontroly loviacich  rybárov, vykonávali kontrolu čistoty brehov, plánovali sme zorganizovanie brigád na zber odpadu prineseného prítokmi Ružína. Vo februári bolo na brehoch priehrady vďaka počasiu nezvykle rušno. Rybári lovili úspešne kaprov a pleskáčov vysokých. Niekedy v lete tak ryby neberú ako v januári (ulovený kapor vážil 20kg) a februári. V neposlednom rade sme hľadali materiál na stavbu výterových ...
Z činnosti našej skupiny vo februári.

Január 2024 na VN Ružín

Aj v januári sme prevádzali kontroly na pridelenom revíri . Počas januára postupne vodná hladina zamŕzala a nepriaznivé počasie, ktoré sa prejavovalo silnými, nárazovými vetrami  veľmi  nelákalo loviacich rybárov. Našli sa pravdaže aj "skalní" ktorých ani nepriazeň počasia neodradila. Na niektorých miestach sa ľadová pokrývka nevytvorila a tieto miesta využívajú rybári k lovu. Prinášam Vám niekoľko fotografií zo zimnej nádhery na našej nádrži. 
Január 2024 na VN Ružín

VN Ružín koniec roka 2023

Aj  počas decembra vykonávala naša skupina kontrolu zvereného revíru a loviacich rybárov. Počasie sa počas tohto mesiaca vyšantilo na okolitej prírode rôznymi podmienkami raz to boli trvalé dažde, inokedy krásne jesenné počasie. Počas "krajších" dní sa aj rybárom viac chcelo vybehnúť do prírody na svoj obľúbený revír. Pozrite si niekoľko fotografií z našej činnosti ako aj stavu nášho revíru.
VN Ružín koniec roka 2023

Zima prišla aj na VN Ružín.

Pani zima prišla aj na VN Ružín, kde pozakrývala nedostatky, ktoré zanechali niektorí Ľudia pri svojej návšteve. Pozrite si niekoľko fotografií z našej činnosti.
Zima prišla aj na VN Ružín.

Šťuky do VN Ružín aj v novembri

Po úspešnom jarnom zarybnení šťukou rýchlenou Rada SRZ Žilina dodala na jesenné zarybnenie aj násadu šťuky rôznych veľkostí v množstve 367kg v hodnote 3 633,30€. Pozrite si zábery z tohto zarybnenia.
Šťuky do VN Ružín aj v novembri

Po zarybnení ...

Po každom zarybnení, hlavne ktoré prebehlo za zníženej viditeľnosti robíme kontrolu v nasledujúci deň, aby sme skontrolovali miesta zarybňovania a odstránili prípadné nedostatky, ktoré sme potme nevideli. Pozrite si krátke video a dve fotografie z hladiny Ružína.
Po zarybnení ...